Vīrietis ar trenera palīdzību sniedza puisim pirmo palīdzību. “Situācija bija viena no smagākajām, ko man gadījies redzēt,” pēc piedzīvotā apgalvoja Beijs. Kad puiša vecāki ieradās slimnīcā, bija noticis visbriesmīgākais. Zaks jau 20 minūtes bija miris, un ārstiem bija aizdomas par iespējamiem smadzeņu bojājumiem.
Taču tad pusaudža sirds atsāka pukstēt. Zakam tika medicīniski tika izraisīta koma, kā arī mākslīgi tika pazemināta viņa ķermeņa temperatūra, lai organisms varētu atgūties no gūtās sirds traumas. Zakam atgūšanās prasīja vairākas dienas, līdz viņš pamodās savā palātā. Puiša pamošanās izbrīnīja daudzus slimnīcas darbiniekus. Viņi bija ļoti satraukti, jo visbiežāk šādos gadījumos no klīniskās komas pacienti nepamožas.
Puiša sirds apstāšanos izraisīja sirds ritma problēmas. Ārsti atzina, ka savā praksē vēl nebija tik ilgi strādājuši ar vienu pacientu. Likums nosaka, ka ja noteiktu laiku netiek konstatētas pulss un sirds darbības, tad ārstam ir jānosaka nāves iestāšanās laiks.
Trīs dienas pēc atgriešanās no viņsaules, puisis vecākiem atklāja ko šokējošu. Zaks stāstīja, ka redzējis vīrieti ar bārdu, gariem matiem un zilām acīm. Tāpat viņš stāstīja, ka Jēzu ieskāva eņģeļi. Lai gan vīrietis savu vārdu nenosauca, viņš zināja, ka tas ir pats Jēzus.
“Viņš uzlika roku man uz pleca un teica, ka viss būs labi. Tas esot licis justies tā, it kā mani kāds vērotu un sargātu un beigu beigās arī palīdzētu tikt tam visam cauri.” Par pieredzēto stāsta Zaks.
Viņš apgalvo, ka šī pieredze viņu ir izmainījusi. Pēc visa piedzīvotā viņš jūtas daudz stiprāks.
Arī puiša māte Terēza stāsta, ka dēls esot teicis, ka redzējis eņģeļus un ka pats skaistākais no tiem bijis Jēzus. Pusaudža vecāki saņēmuši daudz laba vēlējumus no visām pasaules malām.
Taču arī bez kritikas neiztikt. Vecāki tiek apsūdzēti un kritizēti tajā, ka viņi savam dēlam ir iedevuši tableti, kas kontrolē sirds apstāšanos. “Cilvēki var strīdēties par zinātni un loģiku, bet viņi nekad nevarēs atņemt kādam viņa pieredzi. Viņi nevarēs šo pieredzi atņemt arī Zakam.”apgalvo Bilijs.
Tagad puisis jau atgriezies skolas gaitās, taču pagaidām viņam ir jāatsakās no fiziskajām aktivitātēm. Tāpat Zakam jāvalkā īpaša defibrilatora veste, kas laicīgi nosaka dzīvībai bīstamu sirds ritmu vai tā izmaiņas. Veste ieprogrammēta, lai kritiskā brīdī sirdij automātiski sūtītu elektrības triecienus.
Trīs nedēļas pēc negadījuma, ģimene pusaudzim uzrīkoja dzimšanas dienas ballīti, uz kuru tika uzaicināti visi tie slimnīcas darbinieki, kas cīnījās par puiša dzīvību. Viņi kopā nosvinēja puiša 17 gadus, viņa pārmaiņas un to, ka viņš palika dzīvs.
Viena no puiša glābēju komandas bija kardioloģe Dr. Liza Rotena. Viņa apgalvo, ka cilvēkiem nepatīk domāt par nāvi un to, kas notiek pēc tās.
“It kā tas būtu kaut kas, par ko ir jākaunās. Bet neviens, kurš nekas nav bijis klīniski miris, vai bijis šādā stāvoklī, nekādā gadījumā nevar apgalvot, ko Zaks ir vai nav redzējis. Zaks ir tas, kuram 20 minūtes nepukstēja sirds.” Tā skaidro kardioloģe.