Arī ministru prezidents Kučinskis apgalvoja, ka tikšanās ar Facebook pārstāvjiem bijusi veiksmīga gan Valsts kancelejai, gan KNAB (Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs). Ministrs vērsa uzmanību tam, ka valdības darba kārtībā iekļauts sabiedrības mehānisms attiecībā un dažāda veida drošības apdraudējumiem un tajā skaitā arī hibrīdkaru.
“Strādājam pie tā, ka koordinācijas centrs būs Valsts kancelejā ar konkrētu atbildīgo cilvēku. Otrdien mēs iesaistīsim pārējos ļoti svarīgās ministrijās esošos spēlētājus. Tāpat tuvākajā laikā būtu jāizveido sadarbības mehānisms ar vadošajiem portāliem un nevalstiskajām organizācijām slikto ziņu novēršanai un informācijas sliktai izmantošanai,” apgalvoja premjers.
Pēc tikšanās ar Facebook pārstāvjiem KNAB priekšnieks Jēkabs Straume apliecināja, ka viena no augstākajām sociālā tīkla Facebook prioritātēm ir caurspīdīgu vēlēšanu nodrošināšana.
Tiesa, Straume neprecizēja, kādas apņemšanās tika saņemtas no Facebook pārstāvjiem, viņš norādīja, ka vienas stundas laikā nav iespējams visu izrunāt. Vēl KNAB amatpersona piebilda, ka tikšanās laikā tika runāts par konkrētiem risinājumiem, kurus viņš gad atteicās komentēt.
Facebook paziņoja, ka jebkurai politiska satura reklāmai pieprasīs, kas to apmaksā, kā arī pārbaudīs maksātāja identitāti, tādējādi ierobežojot ārēju iejaukšanos vēlēšanu procesā.
Sociālais tīkls Facebook jau plaši tiek kritizēts par veiktajām manipulācijām 2016. gadā esošajās ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā. Portāls paziņoja, ka jaunā politika pieprasīs, lai visos vēlēšanu kampaņu paziņojumos būtu norāde uz to, ka tā ir politiska reklāma un kas ir apmaksājis šo reklāmu, vai tā ir fiziska vai juridiska persona.