Sejas ādas skaistumam – Arbūza mizas maska lieliski mitrina sejas ādu, padara to gludu un novērš iekaisuma rašanos. Pirms līdzekļa pagatavošanas, nogrieziet arbūza mizas zaļo daļu un izmetiet ārā. Tad sasmalciniet mizu, līdz izveidojusies mīksta putriņa.
Ar sterilizētas marles palīdzību, uzklājiet to uz sejas ādas. Masku ieteicams turēt apmēram 20 minūtes, pēc tam sejas ādu nomazgājiet ar aukstu ūdeni.
Gremošanas trakta darbības traucējumu gadījumā- Arbūza mizu novārījumu var izmantot, lai ārstētu kolītu, dispepsiju un disbakteriozi. Pirms līdzekļa pagatavošanas, obligāti nogrieziet arbūza mizas zaļo dekoratīvo daļu.
100 g arbūza mizu aplejiet ar 1 litru ūdens un lieciet vārīties uz nelielas uguns, vāriet aptuveni 30 minūtes.
Pēc pusstundas noņemiet katliņu nost no uguns un ļaujiet tam vēl stundu ievilkties, pēc tam novārījumu nokāsiet. Līdzekli lietojiet trīs reizes dienā pa pus glāzei.
Palīdz cīnīties ar lieko svaru. Tautas medicīna iesaka šāda gadījumā lietot arbūzu mizu dzērienu. Sākumā ieteicams atbrīvoties no zaļās dekoratīvās kārtas, tad izžāvējiet arbūzu mizas (to varat darīt speciālā žāvētājā vai cepeškrāsnī). Ja žāvēsiet cepeškrāsnī, lieciet tos uz paplātes vai restēm un 55 – 60°C temperatūrā žāvējiet, līdz tie pilnībā zaudējuši mitrumu.
Gatavo produktu samaliet pulverī. Divas ēdamkarotes šī pulvera aplejiet ar 500 ml verdoša ūdens un ļaujiet līdzeklim vidēji stundu ievilkties. Pēc stundas maisījumu nokāsiet. Līdzekli ieteicams lietot pa 100 ml trīs reizes dienā.
Šādu dzērienu ieteicams lietot arī tiem, kas cieš no biežam kuņģa sāpēm, aknu slimībām vai urīnceļu infekcijām.
Diemžēl šādas arbūza metodes nav ieteicamas cilvēkiem , kas cieš no nierakmeņiem, diabēta, pielonefrīta (nieru iekaisuma) un ir problēmas ar prostata dziedzeri.