Pēc statistikas datiem katru gadu recepšu medikamenti izraisa vairāk kā 100 000 nāves gadījumus Vairākiem pacientiem ir diagnosticētas arī smagas blakusparādības.
Šīs smagās blakusparādības ASV ir viens no vadošajiem nāves iemesliem. Recepšu medikamenti rada zināmu risku, un viens no populārākajiem blakusefektiem ir atmiņas zudums. Atmiņas zudumus izraisošos medikamentus var iedalīt 3 grupās. Ikviens recepšu medikaments pieder vienai no trim medikamentu kategorijām.
1. “Anti” narkotikas. Cilvēka acetilholīna līmeni būtiski ietekmē visi medikamenti, kuru nosaukumā ir “anti” – antidepresanti, antihistamīni, antipsihotiskie līdzekļi. Acetilholīns ir pirmais neiromediators, kas iesaistīts atmiņas darbībā. Kad acetilholīna līmenis ir zems, var parādīties delīrija, apjukums, redzes traucējumi, halucinācijas, atmiņas zudumi un demence.
2/ Miegazāles. Arī šie šķietami nekaitīgie medikamenti var izraisīt atmiņas zudumu.
3. Statīnu narkotikas. Šie medikamenti pazemina holesterīna līmeni, un tam ir viskaitīgākā ietekme uz cilvēka smadzenēm. Tie izraisa atmiņas zudumu, un to kā blakusparādību ir norādījuši arī uz etiķetēm. Arī smadzenēs ir holesterīns, kas ir nepieciešams, lai mācītos, atcerētos un ātri domātu. Pazeminot holesterīna līmeni, varat sabojāt arī smadzeņu darbību. Pirms lietojat šīs zāles, noteikti konsultējieties ar ārstu par tā nepieciešamību.
Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu