Jau labu laiku cilvēku vidū tiek runāts par to, kur tad būs tā nākamā cilvēku grupas daļa, kura joprojām ciešs visvairāk un kuriem šajā grūtajā situācijā, kura vēl turpināsies kādu laiku, nepieciešams valsts atbalsts. Pirmajā vietā bija galvenā prioritāte ģimenes ar bērniem, kuriem vienozīmīgi tas bija nepieciešams. Pēc tam sekoja pensionāri un seniori, tomēr, kas sekos tālāk.
Jau pēc ģimenes piešķirta pabalsta par katru bērnu, tikai pēc laika sākās pārrunas par pabalsta piešķiršanu pensionāriem. Drīz vien uz laiku šīs sarunas apstājās un likās, ka pensionāri tiks aizmirsti, tomēr par laimi jautājums atkal tika pacelts gaismā. Tad pēc ilgstošām sarunām un vairākām sēdēt tik tiešām tika apstiprināts, ka arī pensionāri saņems 200 Eiro pabalstu, kas bija ļoti pozitīva ziņa. Taču, kas notiks ar studentiem!
Patreizējā brīdī liela iespēja tik tiešām “spīdot” arī studentiņiem, kuriem konkrētā un esošā situācija, itin nemaz nav vienkāršāka par citām sabiedrības daļas grupām. Lai arī neskaitot to, ka viņi ir jaunāki un spēj paveikt vairāk. Patreizējā sabiedrības inicatīvu portālā “ManaBalss.lv” jau ir usākta parakstu vākšanu par vienreizēju un beznosacījuma 500 Eiro pabalsta izmaksāšanai tām ģimenēm, kuru bērni joprojām turpina iegūt augstāko izglītību Latvijas teritorijā.
Par galveno projekta pārstāvi tika izvirzīta Jeļena Mirnaja, kura izteicās, ka likuma grozījumi pandēmijas infekcijas pārvaldības likumā nosaka, ka katrs bērns saņems vienreizēju pabalstu 500 Eiro apmērā, un saskaņā ar Nacionālo sociālās labklājības likumu bērniem invalīdiem vai bērniem, kuri dzimuši invalīdi, tika piešķirti valsts konkrētie pabalsti.
Idejas autore skaidri norādīja, ka citas ģimenes nav valsts pabalstu priekšā. Šī iemesla dēļ visa uzsvēra, ka esošajā laikā milzīgas grūtības piedzīvo arī tās ģimenes, kuru bērni joprojām turpina iegūt augstāko izglītību Latvijā, jo tas maksā gana daudz naudas, taču šajā situācijā cilvēkiem ar naudu ir tā, kā ir.
“Daudzi jaunieši arī bez stipdenijas saņem augstāko izglītību uz savas ģimenes rēķina. Pie tam šāda veida tālmācības stundeti, kā arī viņu vecāki ir spiesti maksāt par kopmītni, neizmantojot to, lai tikai nezaudētu pirms pilna laika izglītība tiek atjaunota. Esošā situācija tik tiešām pasliktina ģimenes finansiālo stavokli.”
Tieši tāpēc Jeļena aicina piešķirt vienreizēju pabalstu 500 Eiro apmērā jauno studentu ģimenēm vai to apgādniekiem, kurubērni turpina apgūt augstāko izglītību Latvijā. Pēc Jeļenas domām pavisam saprātīgs punkts būtu šo pabalstu piešķirt jauniešiem, kur inav precējušies, līdz 20 gadu vecumam.