Kā izrādās, tad Rimi pašlaik sper tik tiešām ļoti plašus un vajadzīgus soļus, lai varētu uzlabot mūsu iepirkšanās paradumus un citas lietas, lai pircējiem ikdienas iepirkšanos varētu uzlabot arvien vairāk. Šoreiz Rimi ir pārsteidzis tiešām daudzus, un kā izrādās, tad tas tagad būs jaunais standarts. Pašlaik atbalstot ilgstpējīgu pieeju un risinājumus, atsaucoties uz Rimi pircēju vēlmi dzīot videi draudzīgāk, Rimi kā pirmais mazumtirgotājs Baltijā uzsācis saimniecības un higiēnas produktu tirdzniecību bez vispārējā iepakojuma.
Jāņem vērā, ka šis ir pilotprojekts un sadrbībā ar vietējiem ražotājiem atsevišķos Rimi veikalos ir speciāli aprīkoti stendi, kur būs iespēja iegādāties visu vajadzīgo ķermenim un to saistītos produktus bez iepakojuma. Šādā veidā stendi sākotnēji būs pieejami Rimi veikalā tirdzniecības centrā Spice, tomēr drīzā nākotnē plānots to visu sākt darīt arī citos Rimi veikalos.
Šajos specifiskajos un speciāli izveidotajos stendos varēs nopirkt un iegādāties tādas lietas kā šampūni, ziepes, zobu pastas un zobu birstes, dezodortanus, pat tualetes papīru, traucu mazgāšanas līdzekļus un citas lietas. Pie tam rimi partneri šajā visā projektā būs lielākais sadzīvas ķīmijas un kosmētikas līdzekļu ražotājs Latvijā – Spodrība un Latvijas lielais kosmētikas ražotājs Stenders. Kuru produktus tad pircējis varēs iegādāties specializētajos stendos liekot iekšā visos savos stendos.
Šis būs īstais laiks, lai varētu aplūkot to, vai cilvēkiem tik tiešām interesē domāt par dabu un skatīties, kā cilvēki šīs konkrētās lietas pirks bez iepakojuma, lai ieliktu savā konkrētā iepakojumā vai maisiņā. Un ja pircēju atsaucība, kā arī pieprasījums uzrādīs tik tiešām augošu tendenci, tad šos speciālos stendus un produktu sortimenus izvietos arī citos Rimi veikalos, kas būs liels solis uz priekšu.
Pie tam šis projekts ir plašā mērā saistīts ar tā saucamo Zero Waste, jeb bezaktriumu pieeju ir darbību kopums, kurš ir vērts uz atkirtumu daudzuma samazināšanu un apkārtējo vidi padarītu dabai draudzīgaku.
Galvenie pamatprincipi ir pavisam vienkārši – atsakies no parastā iepakajuma, samazini, kā arī lieto atkārtoto, pāstrādā un kompostē. Tas nozīmē to, ka cilvēki ar savām darbībām krietni var samazināt patērēto materiālu, tā vietā ieliekot savā un saudzējot dabu, kā arī novērstu apkārtējās vides piesārņojumu.