Šādu nosaukumu diēta ir ieguvusi, jo liekie tauki sadeg ļoti ātri, gluži kā sērkociņš. Galvenais princips svara zudumam- gaļas produktu izslēgšana no uztura, kā arī pāreja uz ne-stingru veģetāro ēdienkarti. Ievērošanas laiks- nedēļa.
Interesanti, šī metode ir ieteicama ne tikai cilvēkiem, kas cieš no liekā svara, bet arī tiem, kuri ir norūpējušies par kādu kuņģa un zarnu trakta slimību. Uzturs ir daļa no ārstēšanas programmas.
Galvenie “Sērkociņa” diētas principi
No uztura ir nepieciešams izslēgt gaļas un zivju ēdienus. Atļautas ir tikai ausis un vistas buljons. Nedēļas garumā, kamēr ilgst diēta, jums vajadzētu ēst tikai putras, augļus un dārzeņus.
Ēd klijas katru reizi, tiklīdz rodas vēlme ēst. Tās organismā tiek sašķeltas ļoti lēnām. Tāpēc sāta sajūta ilgst ilgu laiku. Klijas bieži ēd, uzdzerot ūdeni, kefīru vai tēju. Tās var izmantot arī kā piedevu dažādiem ēdieniem.
Ja jūsu plānos ir ne tikai uzlabot veselību, tad papildus šai metodei jums ir nepieciešams vairāk kustēties. Pat 15 minūšu vingrošana no rīta un vakarā spēj dot labu efektu.
Stingras ēdienkartes šai diētai nav, tāpēc uzturs var būt diezgan dažāds. Lai pareizi izvēlētos ēdienus brokastīm, pusdienām un vakariņām, jums vajadzētu ņemt vērā kaloriju saturu pārtikā.
Uztura piemērs
Brokastīs var ēst auzu vai citu graudaugu putru. Aizliegta tikai manna, kas ir bagāta ar kalorijām. Putrai pievieno pāris ēdamkarotes kliju, vārītas pienā. Turklāt atļauts pievienot ēdamkaroti augu eļļas. Cukurs putrai netiek pievienots. Ja ir vēlēšanās, var pievienot pusi ābola vai bumbiera, vai pievienot dažas vīnogas.
Banāni, avokado un citi barojoši augļi ir aizliegti. Pēc brokastīm jūs varat dzert zāļu tējas vai nelielu tasi kafijas. Kaloriju skaits brokastīs nedrīkst pārsniegt 200 kalorijas.
Otrajās brokastīs varat ēst 3-4 mazus ābolus vai vīģes. Jūs varat nomainīt šos augļus pret pusi greipfrūta vai 1 lielu bumbieri. Tas viss ir atkarīgs no vēlmes. Jebkurā apjomā var dzert zāļu tējas bez cukura.
Pusdienās vislabāk ēst 300 ml vieglas dārzeņu zupas. Zupai var izmantot zivju vai vistas buljonu. Jūs nevarat pievienot zupai ceptu pārtiku, taču sāls var tikt izmantots. Kaloriju skaits pusdienās šajā gadījumā būs no 270 līdz 330 kcal.
Launagā izdzeriet 200 ml vājpiena jogurta vai kefīra.
Vakariņās pagatavojiet 200-250 gramus salātus no vārītiem burkāniem, žāvētām plūmēm un bietēm. Sastāvdaļas var variēt. Kā variants – sajauc rīvētu burkānu ar āboliem vai pievieno Ķīnas kāpostu. Jūs varat papildināt salātus ar ēdamkaroti medus.
Izmantojiet šo metodi septiņas dienas un ne vairāk kā vienu reizi mēnesī. Šādai diētai nav kontrindikāciju. Lai gan, pirms sākt diētu, vislabāk konsultēties ar ārstu gastroenterologu. Tas attiecas uz jebkuru diētu!