Pasaules Globālā Meteoroloģijas organizācija jau ir brīdinājusi, ka šogad vasara var būt karstākā visā vēsturē

Pasaules Globālā Meteoroloģijas organizācija jau ir brīdinājusi, ka Ziemeļu puslose šogad var piedzīvot neiedomājamu karstumu, kas var pārspēt visus līdzšinējos rekordus. Ar šo paziņojumu viņi mudinājuši izstrādāt vairāka tipa plānus, lai varētu izstrādāt moduļus, kā palīdzēt cilvēkiem šajā karstumā. Taču pašlaik pacēies jautājums, kā to visu apvienot, lai netiktu izplatīts tālāk bīstamis Koronavīruss, kas ir ļoti aktuāli.

Arī Sinoptiķi kopā ar Pasaules Veselības Organizāciju un viņu ekspertiem jau gatavo metodisko materiālus un norādījumus valstu iestādiem, ārstiem un iedzīvotājiem, kā rīkoties konkrētās situācijās, lai varētu izturēt karstākos laika posmus, bez lielām ciešanām. Tāpat tiek izstrādātas lietas, lai varētu noteikt, ka cilvēks ir pārkrasis no saules un drudža, nevis no izraisītā Koronavīrusa, tomēr tas prasa laiku.

Jau tiek ziņots, ka ierastaji karstajās dienās iedzīvotājiem nāksies uzturēties atvēsinātās telpās, lai nepakļautu sevi riskam, tomēr tas lielā mērā ir pretrunā ar Koronavīrusa izplatības ierobežošanas nosacījumiem, kuri ir jaievēro visiem.

Nesamērīgi karstais laiks ir ļoti bīstams veciem gada gājuma cilvēkiem, kā arī maziem bērniem un citiem, kuriem ir nopietnas veselības problēmas.

2003. Gadā bija pēdējā reize, kad pasaule piedzīvoja neiedomājamu karstumu. Šajā gadā no veselības problēmāms, kas saistītas ar pārkaršanu mira ap 70 000 iedzīvotāju, kas ir milzīgs cipars.

Jāņem vēra, ka milzu karstums plosās Indijā, kur slimnīcās nonākuši jau vairāki cilvēki. Deli galvaspilsēta gaisa temperatūra ir uzkāpusi pat līdz 46 grādiem pēc celsija, kas ir tāpat, kā sēdēt saunā.

loading...