Tu noteikti zini, ka kalcijs veic ļoti nozīmīgas funkcijas ķermenī. Tas ne tikai veido kaulu masu un novērš osteoporozi, bet arī normalizē nervu un muskuļu funkcijas, kā arī regulē sirds ritmu, asins recēšanu un uzlabo miegu. Kalcijs ir svarīgs arī imūnajām šūnām, veselai ādai un matiem. Ir vairāki faktori, kas samazina kalcija daudzumu ķermenī – ilgstoša sēdēšana, kafija, alkohols un gāzēti dzērieni.
Kalcija trūkums īpaši izplatīts ir sievietēm stāvoklī, vecākiem cilvēkiem un tiem, kuri cieš no gremošanas problēmām. Olu čaumalas satur 90 procentus kalcija, līdz ar to tās ir labākais dabiskais minerāla avots. Ķermenis to viegli absorbē, jo čaumalu ķīmiskais sastāvs ir identisks cilvēka kauliem un zobiem. Lielākās devās olu čaumalas ne tikai mazina kalcija trūkumu un aptur osteoporozes izplatību, bet arī palīdz samazināt paaugstinātu holesterīna līmeni un asinsspiedienu, kā arī stimulē jaunu asinsšūnu rašanos.
Papildus tam olu čaumalas satur dzelzi, mangānu, varu, cinku, fluorīnu, fosforu, hromu un molibdēnu. Daudzi eksperti rekomendē izmantot čaumalas kā dabisku uztura bagātinātāju. Ieteicamā dienas deva ir 1.5 līdz 3 grami olu čaumalu, balstoties uz cilvēka vecumu.
Vairogdziedzerim – 8 olu čaumalas jānomazgā, jāizkaltē un jāsaspiež. Tad jāuzlej divu citronu sula un jāatstāj ledusskapī vairākas dienas. Kad čaumalas ir izšķīdušas, nokās šķidrumu un sajauc to ar litru konjaka un kilogramu medus. Ļauj ievilkties nedēļu pirms lietošanas. Lieto vienu tējkaroti 2-4 reizes dienā pēc ēdienreizēm.
Gastrītam, čūlām – ņem tējkaroti olu čaumalas, sajauc to ar ēdamkaroti cukuru un karoti muskatriekstiem.
Samal miltos olu čaumalas un pievieno divas ēdamkarotes citronu sulas. Kad čaumalas ir izšķīdušas, pievieno siltu pienu 100ml. To jālieto divreiz dienā agri no rīta un stundu pirms gulētiešanas.
Ķermeņa attīrīšana un stiprināšana – 4 vai 5 olu čaumalas jānomazgā, jāsaspiež un jāieliek trīs litros ūdens. Turi šo ūdeni ledusskapī 4-5 dienas un izmanto dzeršanai. Dienā izdzer divas līdz trīs glāzes ūdens ar citronu sulu.