Drīkst, taču jāņem vērā daži momenti.
- Pirmkārt, kategoriski aizliegts lietot preparātus, kas ietekmē asins recēšanu un asinsradi: aspirīnu un analgīnu.
2. Otrkārt, nevajag pašai nozīmēt sev pretsāpju līdzekļus, pat ja to sastāvā nav acetilsalicilskābe, bet ir paracetamols. Vislabāk uzticēt preparāta izvēli ārstam!
Menstruāciju laikā mainās hormonālais fons, attiecīgi mainās arī organisma reakcija uz zālēm. Alerģija var rasties ne no šā, ne no tā. Var būt pat ārsta pret infekcijām nozīmēta preparāta nepanesība, piemēram, pret kādu antibiotiku.
Ja jūti, ka kaut kas nav kārtībā: ir slikta dūša, reiboņi, pastāvīgs nogurums, izsitumi, asas sāpes, gremošanas traucējumi, tūlīt pie ārsta.
Kāpēc mēnešreižu laikā nedrīkst iet karstā vannā? Tāpēc, ka tas var stimulēt asins izdalīšanos un kļūt par cēloni asiņošanai.
Tas pats attiecas arī uz karstu dušu un saunu.
Provocēt asiņošanu var arī alkohola lietošana: tas paplašina asinsvadu sieniņas, tāpēc lietot alkoholu mēnešreižu laikā ir absolūti nevēlami.
Tāda pat iemesla dēļ nevajag ēst atsevišķus produktus: šokolādi, rauga mīklas izstrādājumus, asus un sāļus ēdienus, krējumu, olas, kafiju, desas.
Tādi produkti var kļūt par galvassāpju un reiboņu cēloni.
Mums mācīja, ka mēnešreižu laikā nav vēlama fiziska slodze, bet nemācīja novērtēt pārtikas nozīmi mēnešreižu laikā. Noregulējot ēšanu, var izvairīties arī no mēnešreižu sāpēm!
Jebkuras kosmētiskas procedūras veikšana mēnešreižu laikā ir veltīga naudas izšķiešana. Pīlings, mecoterapija, lūpu palielināšana, botoksa un hialuronskābes injekcijas, tetovēšana! Pat vienkārša matu krāsošana var būt bez vēlamā rezultāta.
Var pastiprināties sāpju sajūta pie jebkurām manipulācijām ar ādu un matiem, piemēram, izraustot uzacis, un tas viss paaugstinātā progesterona līmeņa asinīs.
Viss slēpjas hormonālajā līmenī, kurš šajā periodā mainās. Tāpēc arī āda un mati “uzvedas” ne tā, kā parasti. Var ne tikai nesasniegt vēlamo rezultātu veicot procedūras, var pat kaitēt sev.Menstruāciju dienās sieviete ir emocionāli ietekmējamāka.