Patreizējā brīdī pieaugot saslimstībai, kā arī izsakot bažas par epidemioloģisko situāciju Latvijā, mediķi jau ir vērsušie pie Saeimas un Valdības ar striktu aicinājumu nekavējoties rīkoties, jo acīmredzami ir skaidrs, ka tam var būt sekas. Mediķi vērsušies tāpēc, lai tiktu novērsts straujšs saslimstības palielinājums, tā jau informēja Veselības Ministrijas (VM) galvenais komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.
Veselības Ministrija profilakses un kontrols centrs (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS), kā arī Rīgas Austrumu klīniskās univesitātes slimnīca (RAKUS) speciālisti ar pavisam atklātu vēstuli ir vērsušie pie Saeimas un Ministru kabineta, tādējādi izsakot bažas par šī brīža epidemioloģisko situāciju un nekavējošu rīcību, lai varētu novērst strauju slimības palielinājumu.
Esošie medicīnas iestāžu speciālisti jau ir brīdinājuši, ka tieši pēdējo nedēļu saslimstības rādītāji skaidri un acīmredzami parāda, ka epidemioloģiskā situācija būtiski pasliktinās. Saslimstības pieaugums ir novērojams pilnīgi visā valsts teritorijā un praktiski visās iedzīvotāju vecuma grupās, kas ir pats skumjākais, līdz ar to – jauniešu un pat bērnu vidū.
Latvijas teritorijā aptuveni 90% gadījumu skaits ir izplatīts ar B celmu jeb vislipīgāko Lielbritānijas variantu, kas ir ļoti nepatīkami. Sekas epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanas gadījumā var būt krietni smagākas sekas, tāpēc pilnīgi visiem ir jāizvairās no tikšanās ar cilvēkiem ārps savas mājsaimniecības. Tāpat jāstrādā attālināti, ja tas ir iespējams. Protams, jāievēro arī pārējie drošības pasākumi, paziņots medicīnas speciālistu atklātā tipa vēstulē.
Ārkārtēja situācija medicīnā jau ir kā pats pēdējais signāls ne tikai valdībai, bet arī sabiedrība, jo jāsaprot tas, ka situācija ārstniecības iestādēs un blokos ir loti, ļoti sarežģīta un tai ir nepieciešams ikviena cilvēka atbalsts, jo jaunais celms tik tiešām izplešās strauji un tas ir drauds mums visiem.
NMPD galvenā direktore Liene Cipule jau ir norādījusi, ka redzot patreizējo pieaugumu, NMPD ir pavisam lielas bažas, ka var atkārtoties jau iepriekš pieredzētais pagājušā gada nogalē. NMPD katru dienu nonāca tāda tipa situācijās, kad tuvākajā slimnīcā vairs nevarēja pieņemt konkrēto pacienu, jo vienkārši nebija vairs brīvu vietu. Pie tam, dažkārt pacienti ar dažādām saslimšanām bija jāved pat 100 un vairāk kilometru tāli, lai tikai varētu nogādā viņu slimnīcā.