3. Kūpināta un marinēta pārtika.
Šos pārtikas produktus nav ieteicams bieži lietot. Gaļas kūpināsanas process izraisa toksīnus gaļā un tas nav diezko veselīgi. Savukārt, marinētā pārtikā mitinās nitrāti, kuri mainās līdz N-nitrozei un tas var izraisīt vēzi. Šie produkti, no ilgstošas glabāšanas, var kaitēt mūsu šūnām.
4. Baltie milti.
Nav noslēpums, ka daudzi produkti tiek gatavoti tieši no šiem miltiem, bet diemžēl rafinētos miltos ir daudz ogļhidrātu un tie arī ir neveselīgi. Sievietes pārtikā lieto daudz vairāk ogļhidrātus un var saslimt ar krūts vēzi, šādi milti paceļ cukura līmeni asinīs – tā apgalvo pētījums. Var mēģināt aizstāt ar pilngraudu kviešu, miežu un mandeļu miltiem.
5. Hidrogenētās eļļas.
Kas notiek apstrādes process, šīs eļļas paliek par indi. Eļļas ir no dārzeņiem, kuriem ir omega 6 taukskābes un transtauki. Mazās devās omega 6 taukskābes ir veselīgas, taču, ja lietojiet par daudz, tad tas jau kaitē veselībai, nodarot postu šūnām. Lietojot uzturā šīs eļļas, ir diezgan augsts risks saslimt ar krūts un prostatas vēzi. Aizstājiet ar kokosriekstu, palmu un olīvu eļļām.
6. Mikroviļņu popkorns.
Popkornā ir slikti toksīni, kuri izraisa sieviešu neauglību, lielākas iespējas saslimt ar nieru un urīnpūšļa vēzi. ĢMO produkti.
7. Audzēti laši.
Atšķirība starp savvaļā mītošiem un audzētiem lašiem ir tāda, ka savvaļas laši ir daudz veselīgāki. Lašos ir ķīmiskās vielas, kuri izraisa vēzi. Šīs vielas ir dzīvsudrabs, toksafēns, dioksīns, slāpētāji un polihlorbifenili. Ēdiet savvaļā audzētos lašus, tie būs labāki.
8. Kartupeļu čipsi.
Čipsus gatavo lielā karstumā, kas izdala akrilamīdus un kancerogēnus. Var izraisīt olnīcu, prostatas, krūts un kuņģa vēzi. Satur daudz tauku un sāli, kas savukārt, izraisa aptaukošanos, hipertensiju un augstu holesterīna līmeni asinīs. Lietojiet labāk paštaisītus čipsus ar olīveļļu no augstas kvalitātes bioloģiski audzētiem kartupeļiem. Var mēģināt sacept ābolu un banānu čipsus, tie būs daudz veselīgāki.