Īsi pirms savas nāves Li esot stāstījis, ka sava mūža garumā ir izdarījis visu, ko vēlējies. Kā ilgdzīvošanas noslēpumu viņš sauc mierīgu sirdi, sēdēšanu kā bruņurupucim, staigāšanu kā balodim un miegu kā sunim. Par nozīmīgiem faktoriem Li uzskatīja mierīgu prātu un pareizu elpošanu. Viņš uzskatīja, ka tas ietekmē dzīves ilgumu. Lai gan arī uzturs viņa dzīves ilgumā sniedza lielu ieguldījumu, viņaprāt, noteicošais faktors bija prāta un gara stāvoklis.
Tā kā rietumos vidējais mūža ilgums cilvēkam ir 70-85 gadi, daudzi cilvēki uz Li stāstu skatās skeptiski, jo tikai dažiem cilvēkiem ir izdevies sasniegt 100 gadu slieksni, un 200 gadi liekas praktiski neiespējami.
‘Mūža ilgumu ietekmējoši faktori ir arī svaigs, nepiesārņots gaiss, regulāras fiziskas aktivitātes, kā arī uzturs, no kura tiek izslēgti milti, cukurs, ĢMO, medikamenti, alkohols un tabaka. Tie būtiski ietekmē mūsdienu cilvēka mūža ilgumu, jo pilsētās gaiss ir piesārņots un cilvēka paradumi ar laiku pasliktinās.
Atvaļinājumu vairums cilvēku pavada pie dabas. Svaigais gaiss un daba mums sniedz enerģiju. Iedomājieties, cik enerģisks ir cilvēks, kurš pie dabas pavada visu savu mūžu, izsprūkot no laicīgajām problēmām un kaitīgajiem ieradumiem?
Piekopojot savu dzīvesveidu ir iespējams sasniegt 100 gadu slieksni. Taču cik spēcīgs ir mūsu ķermenis?