Lūkojoties no kosmosa, Lielā Ķīnas mūra krāsa un izskatas nav skaidri saskatāms un it kā saplūst ar apkārtējo ainavu.
Vairāk nekā 2200 gadu senais Ķīnas mūris ir iespaidīgs, bet to nevar redzēt no kosmosa un no mēness – nepavisam ne. Tādā gadījumā būtu nepieciešama superredze.
Kad Ķīnas pirmais astrounauts Jans Livei 2003. Gadā pavēstīja , ka no kosmosa nespēj saskatīt 6350 kilometru garo Lielo Ķīnas mūri, vilšanās bija liela. Mīts par šā objekta redzamību no lielā attāluma pastāv kopš 18. Gadsimta un tiek pārstāstīts pat skolas mācību grāmatatās. Ja ķīinieši būtu nokrāsojuši mūri zilu vai sārtu, tā klātbūtni varbūt varētu nojaust. Taču izbalējušie, dažviet ar augiem apaugušie ķieģeļi ir pārāk labi maskēti.
Teorētiski gan pastāv iespēja, ka no zemes orbītas 160km virs zemes, varētu saskatīt Lielo Ķīnas mūri, ja uz tā atrastos sniegs, kas izgaismotu šo būvi. Tomēr patiesībā arī no šāda augstuma labāk saskatāmi ir vientuļi tuksneša ceļi un lielpilsētas. Daži arī apgalvo, ka mūri ir saskatāms pat no Mēness. Tomēr to nepieļautu mūsu acs izšķirtspēja, tātad tā ir tīrākā muldēšana.
Acs no 20 centimetru attāluma var atšķirt punktus, kas atrodas 0,06 milimetru atstatumā cits no cita. Tā kā mūris ir apmēram septiņus metrus plats un attālums līdz Mēnesim ir ap 380 000Km,astronautiem, lai saskatītu mūri , būtu vajadzīga superredze 17 reižu labāka nekā ir normāla cilvēka redze. To varētu salīdzināt ar mūsu spēju saskatīt matiņu, kura diametrs ir 0,1 mm, no sešu metru attāluma. Tā kā patiesībā astronautiem lidojot kosmosā, uz Zemes esošās būves drīz vien izzūd skatienam. Papildus tam pētnieki ir pateikuši, ka visi cilvēki kas teikuši ka Lielo Ķīnas mūri ir iespējams ieraudzīt no kosmosa, atklāti nosaukuši par totāliem idiotiem un muļķiem, jo to jau knapi var saskatīt no simtiem kilometru augstuma, kur tad nu vēl no Mēness, dusmās izsaucies viens no Lielās Ķīnas mūra pētniekiem un filozofiem.