Tās ir ļoti skumjas ziņas priekš visas Latvijas, kā arī pašiem tuvākajiem, kas viņu pazina un vienmēr bija ar viņu… Lai arī kā negribētos to teikt, bet 2020. gada 3. Decembrī mūžībā ir aizgājis arhitekts, gleznotājs, interjerists, kā arī slavenais pedagogs Ivars Bumbieris. Tā paziņojusi Latvijas Mākslinieku savienība.
Ivars Bumbieris dzimis 06.10.1932. gadā un jau ne tik tālajā 1957. gadā pilnībā absolvēja Latvijas Valsts universitāti – inženierceltniecības fakultātes arhitektūras nodaļu. Viņa diplomdarbs bija : ” daudzfunkcionāls centrs Rīgā, Brīvības un Cēsu ielas stūrī.”
Arhitekta tā laika pasniedzēji, kas ietekmēja viņa tālāko un lielisko daiļradi bija slavenais tēlnieks Kārlis Baumanis, kā arī arhitekts Aleksandrs Birzenieks. Ausma Skujiņa, Pēteris Martinsons, Gunārs Lūsis un vēl daudzi citi, kas viņu pacēla pavisam citā un nebijušā gaisotnē.
Kā arhitekts Ivars Bumbiers kopā ar tēlniekiem J. Mauriņu, O. Siliņu un citiem izstrādāja dzīvojamo un sabiedrisko ēku projektus, interjera dekorēšanu, mēbeļu un mājsaimniecības preču dizainu, kā arī veidoja un realizēja skulptūru relikvijas un Tās mājokļu projekti piedalījās arhitektūras un skulptūru konkursos. Īpašā darbības joma ir dažādu izstāžu veidošana un iekārtošana.
Ivars Bumbiers strādāja Latvijas PSR Nacionālajā pilsētu arhitektūras projektēšanas institūtā (1958-1962; tagad Latvijas Nacionālais pilsētu arhitektūras projektēšanas institūts “Pilsētprojekts”) un tas bija pats vadošākais, tā laika projekts un izstrāde.
I. Bubmiera sadarbība ar tēlnieku bija ļoti svarīga. Arhitekts kopš 1960. gada strādāja LPSR Kultūras ministrijas Mākslas komitejas LMS Mākslas fonda LMS Mākslas komitejā. Darbā bija izveidota radošā komanda, kas veicina māksliniecisku un kvalitatīvu projektu īstenošanu materiālos.
Mākslinieks nodarbojās ar ainavas, pilsētas ainavas, piestātņu, klusās dabas, kā arī eļļas un skropstu tušas tehnikas izpēti. I. Bumbiera iecienītākā akvareļu glezna ir miniatūra glezniecība. Piedalījies LMS organizētajās “Republikāniskās akvareļu izstādes” izstādēs “Jaunie mākslinieki”, “Rudens” un “Mākslas dienas”.
Ļoti skumji, ka viss ir noticis tieši šādi un viņam bija tik tiešām milzīgs talants, lai arī ko viņš darīja vai darītu. Tikai labākāie vārdi viņam un viņa sasniegumiem, kā arī visam pārējam.
Avots