Likuma mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu un efektīvu valsts institūciju darbību ārkārtas stāvokļa laikā, kas izsludināts saistībā ar Covid-19 izplatību sabiedrības drošības interesēs. Tikmēr izmaiņas Maternitātes un slimības apdrošināšanas likumā paredz, ka, ja personas bērns, par kuru persona saņem vecāku pabalstu, sasniedz vecumu, kurā vecāku pabalsts tiek apturēts ārkārtas situācijā, persona turpina saņemt vecāku pabalstu līdz ārkārtas stāvokļa beigām, kā arī pēc mēneša.
Izsludinātie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredz palielināt administratīvo sodu par ārkārtas situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Likuma grozījumi palielināja naudas sodu par epidemioloģisko prasību neievērošanu, nosakot to no 10 eiro līdz 2000 eiro fiziskām personām. Iepriekšējais maksimālais sods, kas tagad ir mainīts, ir 700 eiro.
Tāpat noteikts, ka juridiskām personām būs iespējams uzlikt naudas sodu no 140 eiro līdz 5000 eiro. Iepriekšējais maksimālais sods, kas tagad ir mainīts, ir 700 eiro. Tas pats naudas sods tiek uzlikts fiziskām un juridiskām personām par ārkārtas un ārkārtas stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu.
Savukārt prezidenta izsludinātie grozījumi likumā “Par pasākumiem valsts draudu un seku novēršanai un seku novēršanai, pateicoties Covid-19 izplatībai” paredz ierobežotas laika izmaiņas tiesiskās aizsardzības procesā (TAP) un maksātnespējas procesos. .
Grozījumi nosaka labvēlīgākus nosacījumus TAP ieviešanai nacionālās ārkārtas situācijās un nosaka sešu mēnešu periodu pēc tā beigām, paredzot, ka šajā laikposmā TAP rīcības plānu, gan sākotnējo, gan grozīto, var apstiprināt uz laiku, kas nav pārsniedz četrus gadus pašreizējo divu gadu vietā. Tāpat noteikts, ka fiziskas personas maksātnespējas procesa laikā tiesa pēc parādnieka motivēta pieteikuma likvidācijas procedūras laikā ārkārtas periodā Covid-19 un sešus mēnešus pēc tā beigām var nolemt atlikt maksājuma plāna kreditoru, vienlaikus pagarinot likvidācijas plānu. procedūras termiņš attiecīgajam periodam.