Saskaņā ar pētījumu ziņojumu, ko publicējis amerikāņu zinātniskais žurnāls PNAS, ārvalstu plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka ķīniešu zinātnieki ir atklājuši jaunu cūku gripas vīrusu, kas reāli atkal varot izraisīt globālu pandēmiju. Rodas tikai jautājums, kā Ķīna to visu dabū gatavu tik ātri, ka pilnība apdraud pasauli?
Jaunā vīrusa vārds ir G4, un viņa ģenētiskais kods ir H1N1, kas jau 2009. gadā izraisīja nopietno cūkas gripas pandēmiju. Pētnieki no Ķīnas augstākajām universitātēm un Ķīnas Slimību kontroles un profilakses centra sacīja, ka vīrusam ir visas īpašības, kas padara to viegli pārnēsājamu cilvēkiem un tieši tas rada lielākās briesmas ikvienam.
Jāatzīmē, ka laikā no 2011. līdz 2018. gadam pētnieki ir savākuši vairāk nekā 30 000 dažādu deguna audu paraugu no kautuvēm dažādās Ķīnas provincēs.
Iegūtie dati ļauj atšķirt un atšķirt 179 cūku gripas vīrusus, kas ir ļoti svarīgi.
Lielākā daļa no tām ir jaunas cūkas, kas 2016. gadā tieši izplatījās cūkām. Galvenie simptomi ir smags drudzis, klepus un iesnas.
Eksperimenti ar seskiem parādīja, ka cilvēka imunitāte pret sezonālo gripu nevar nodrošināt aizsardzību pret G4. Asins paraugi parādīja, ka 10,4% strādājošo, kuri bija saskarē ar cūkām, bija antivielas pret vīrusu – viņi bija inficēti.
Tagad pētnieku grupa skaidro, ka, neveicot nekādus tūlītējus pasākumus, 4,4% pasaules iedzīvotāju var tikt inficēti ar jauno vīrusu! Atliek tikai saprast, kas notiks tālāk.