Ķīnā ir reāli pamatotas aizdomas par jaunas pandēmijas pēkšņu izplatīšanos – Jau izsludināta ārkārtas trauksme

CNN ziņoja, ka Iekšējā Mongolijā, Ķīnā, tika izsaukts liels trauksmes signāls, jo aizdomās turamais slimnīcas pacients patiešām bija inficēts ar mēru. Sestdien Bajanuras pilsētas slimnīca ziņoja par bažām, ka svētdien tika izdots brīdinājums par inficēšanos, kas turpināsies līdz šī gada beigām.

Mēru izraisa baktērija ar nosaukumu “Yersinia pestis”, kuru parasti pārnēsā blusas un inficēti dzīvnieki. Tā ir viena no nāvējošākajām infekcijas slimībām cilvēces vēsturē. “Melnās nāves” laikā viduslaikos mēris Eiropā nogalināja apmēram 50 miljonus cilvēku. Bet tagad, ja antibiotikas tiek ievadītas pietiekami ātri, tās var novērst komplikācijas un pat nāvi.

Latvijas Slimību kontroles un profilakses centra vietnē jau ir informācija, kas norāda, ka baravikas ir visizplatītākās pēc tam, kad tās sakodusi inficēta blusa. Tās inkubācijas periods ir no divām līdz astoņām dienām. Slimību raksturo ļoti pēkšņs uzbrukums. Vispirms drudzis, pēc tam paaugstinās ķermeņa temperatūra, rodas slikta dūša, galvassāpes, vemšana, vājums. Sešu līdz astoņu stundu laikā padusēs un kakla limfmezglos veidosies ļoti sāpīgi burbuļi.

Iespējamās komplikācijas ir labi zināmas: primārā vai sekundārā septicēmija, sekundārā pneimonija un meningīts. Neārstēta letāla likme ir 60%, bet, ja tiek izmantotas antibiotikas, letālā likme var būt līdz 5%.

Bajanurā cilvēki tika aicināti izvairīties no slimības izplatīšanas viens otram. Tā arī mudināja nemedīt un nevadīt dzīvniekus, kas var izraisīt infekciju. Mudiniet cilvēkus ziņot par atrastajiem murkšķiem.

Dažos Ķīnas apgabalos un kaimiņos esošajā Mongolijā šis dzīvnieks vēsturiski ticis izmantots kā pārtika. Tiek uzskatīts, ka slīpnieks 1911. gadā izraisīja mēru un Ķīnas ziemeļos nogalināja 60 000 cilvēku.

Avots

loading...