Kas pavasarim derīgāks – kondicionieris vai siltumsūknis?

Klāt jau ziemas beigas, taču visi latvieši zina, ka laikapstākļus mūsu valstī grūti prognozēt. Lieldienās var snigt un var plaukt arī pūpoli. Pavasaris ir tas laiks, kad it kā jādomā par vasaru, taču nereti ziema tik viegli mūs nemaz vaļā nelaiž. Turklāt dažiem mēdz nepaveikties tik ļoti, ka tieši starpsezonā nodilst ziemas riepas vai salūzt apkures katls. Un ko tad? Vai ciesties līdz nākamajai ziemai vai tomēr parūpēties par risinājumu jau tagad?

Par riepām es nezinu, bet ja lielajos mīnusos salūzis apkures katls, tad es pastāstīšu par dabai draudzīgu iekārtu, kas noderēs visos 4 gadalaikos. Tas ir siltumsūknis. Šo apkures veidu Latvijas iedzīvotāji sākuši iecienīt arvien vairāk, jo priekšrocību tam netrūkst. Latvijā pazīstam 3 veidu siltumsūkņus:
gaiss – gaiss siltumsūkņi;
gaiss – ūdens siltumsūkņi;
un zemes siltumsūkņi.

Siltumsūkņu izplatītājs ‘’Commodus’’ saka, ka pagaidām populārākie ir ‘’gaiss – gaiss’’ un ‘’gaiss – ūdens siltumsūkņi’’. Zemes siltumsūkņus pērk mazāk. Tas ir tādēļ, ka iekārta un tās uzstādīšana ir daudz sarežģītāka un dārgāka nekā pārējiem. Tātad par visu pamazām.

Gaiss – gaiss siltumsūknis

Gaiss – gaiss siltumsūknis ir līdzīgs kondicionierim, tikai šī ierīce aukstā gaisa vietā pūš silto. Sistēma ir gana vienkārša, uz ārsienas tiek uzstādīta iekārta – kompresors + radiators, kurš uzņem āra gaisu, tad, pateicoties freonam, šis gaiss tiek ļoti ātri sasildīts un izpūsts iekštelpā caur siltā gaisa pūtēju. Turklāt tas vēl nav viss – iekārta šo gaisu attīra un jonizē, tādēļ komforts būs krietni lielāks nekā izmantojot elektriskos siltā gaisa pūtējus vai apkures krāsni, kuras dūmi nereti iesvilpo arī istabās. Gaiss būs tīrs un silts – gluži kā kādā siltā, mazapdzīvotā pludmalē Dienvidos.

Pat vislētākie elektriskie siltā gaisa pūtēji piedāvā arī aukstā gaisa funkciju, lai vasaras laikā telpu varētu arī atvēsināt. To pašu piedāvā arī gaiss – gaiss siltumsūkņi. Turklāt atšķirībā no elektriskajiem aukstā gaisa pūtējiem, siltumsūknis piedāvā telpu piepildīt ar gandrīz tik pat svaigu gaisu kā mežā! Tā iespējas atsvaidzināt telpu ir tādas pašas kā labas firmas kondicionierim.

Gaiss – ūdens siltumsūknis

Tomēr jāapzinās, ka gaiss – gaiss siltumsūkņi ir domāti vienas telpas apsildīšanai. Būtu taču diezgan neizdevīgi un neglīti, ja pie mājas ārsienas būtu sakarināti vairāki kompresori. Tādēļ ir izdomāts vēl viens siltumsūkņa veids – ‘’gaiss – ūdens’’ siltumsūknis, kurš āra gaisu pārvērš karstā ūdenī ne tikai boilerī, bet arī radiatoros. Šādi videi draudzīgā veidā iespējams piesildīt lielākas platības un iegūt arī karsto ūdeni sanitārajos mezglos. To var pieslēgt jau esošām sistēmām – ar ūdeni apsildāmiem radiatoriem, siltajām grīdām, gaisa pūtējiem vai veidot tās no jauna.

Zemes siltumsūknis

Zemes siltumsūkņus visvairāk izvēlas lielāku māju īpašnieki, kuri ir gatavi ieguldīt ilgtermiņā. Pašas iekārtas maksā sākot no 4500 līdz pat 8000 eiro, taču gadu laikā ieguldītais atmaksājas, jo ikmēneša izmaksas krietni samazinās. Uzstādot NIBE zemes siltumsūkni, izdevumi samazinās pat līdz 75%.

Lai iegūtu siltumu no zemes, tajā jāierok īpašas trubas, pa kurām zemē esošais siltums atnāks līdz Jūsu mājas siltajām grīdām, radiatoriem vai ūdens boilerim. Zemes siltumsūkņa lielākais pluss – tas darbojas pie jebkādas temperatūras, jo gruntsūdeņu temperatūra, kur trubas tiek ieraktas, visu gadu ir viena un tā pati.

Zemes siltumsūkņi ir domāti lielākām ēkām, jo to ierīkošanai ir nepieciešama daudz lielāka platība nekā gaiss – gaiss vai gaiss – ūdens siltumsūkņiem. Platībai, kurā ierakt zemes siltumsūkņa trubas, ir jābūt 3 reizes lielākai nekā apsildāmajai teritorijai. Jūsu dārzs vai mauriņš tiks uzrakts pamatīgi, taču pēc tam, kad zemes siltumsūknis būs ierīkots, varēsiet virs trubām stādīt visu, ko vēlaties.

Varbūt tomēr jāgatavojas vasarai?

Un tomēr – pēc pavasara taču būs vasara un tikai tad ziema. Vai tagad drīzāk nevajadzētu domāt par to, kā būs tad, ja nu gadījumā valdība nāk klajā ar vēl stingrākiem ierobežojumiem un ievieš mājsēdi arī vasaras laikā? Iedomājieties – tos 3 mēnešus gadā, kad varam justies daudz priecīgāk, mūs iesēdinātu istabās? Tik traki jau nebūs. Un tomēr, ja nu tās varētu būt dažas dienas nedēļā? Ne jau visi dzīvo laukos, kur pagalms skaitās kā privāta un nevis sabiedriska telpa. Vai Tavs dzīvoklis labi vēdinās arī vasarā? Vai tomēr ir nepieciešams kondicionieris?

Commodus piedāvā AlpicAir, Mitsubishi, Samsung un populāros – Daikin un Midea firmas kondicionierus un to uzstādīšanu. Starp citu, kondicionieris nav vienkārši luksus prece tiem, kas vēlas justies kā pludmalē pie jūras vēja brāzmām. Kondicionieris ne tikai atvēsina, bet arī attīra gaisu. Rezultātā pat Rīgas dzīvoklī varēsiet justies kā pie dabas krūts.

Un tomēr – kondicionieris vai siltumsūknis?

Un tomēr, ja joprojām esat izvēles priekšā – kondicionieris vai siltumsūknis – pačukstēšu, ka arī siltumsūkņi var kalpot kā kondicionieri un tāpat arī otrādāk. Tomēr jāapzinās, ka siltumsūknis kā kondicionieris darbosies vienlīdz labi, taču kondicionieris kā siltumsūknis efektīvi darbosies tikai temperatūrā līdz plus 10 grādiem pēc Celsija.

Katram jāskatās pēc savām vajadzībām – dzīvoklī daudzstāvu mājā droši vien siltumsūkni nepirksiet, jo tādās ēkās apkure parasti ir vienota, taču kondicionieris 6.stāvā vasaras karstajās dienās var krietni atvieglot ikdienu. Ja mājvieta vēl tikai top vai vēlaties uzlabot esošo, sazinieties ar Commodus un apsveriet labākās apkures un gaisa kondicionēšanas iespējas kaut šodien! Zvaniet vai rakstiet: 27088108 vai: info@commodus.lv!

loading...