1. Dzīvnieki un apģērbs
Mūsu valodnieki veica eksperimentu: 25 studentiem un 25 studentēm, viņiem vajadzēja uzrakstīt 100 vārdus, neizveidojot no tiem teikumus. Darba izpildes laiks bija ierobežots. Beigās tika uzrakstīti 5000 vārdi, kuri tika izpētīti:
- Vīriešu kārtas pārstāvji uzrakstīja par dažiem atšķirīgiem vārdiem vairāk; Sieviešu vārdi ļoti bieži sakrita viens ar otru.
- Vīriešu konkurencē vairāk bija vārdi, kas saistīti ar dzīvniekiem; Bet sieviešu konkurencē vairāk bija saistīti ar apģērbu, audumu, ēdienu un kā to pagatavot.
2. Tu runā – viņa klusē
Sarunas laikā vīrietis vairāk orientējas uz savu viedokli, bet sieviete – par to, ar ko apspriežas.
Praktikā tas pierādās tā, ja sarunas biedrs maina tēmu un sarunas noskaņu – sieviete pielāgojas. Bet ja tas notiek ar vīrieti, tad viņš turpina runāt to, ko ir iesācis. Valodnieki apraksta visu notiekošo situāciju šādi: sievietes ir orientētas uz sadarbību, bet vīrieši vienmēr sacenšas savā starpā.
3. Ne vairāk un ne mazāk
Fakts no dzīves: “vīrietis vienā dienā pasaka 7000 vārdu, bet sieviete — 20 000″ – tīrā ūdens liešana. Nav neviena zinātnieka, kas spētu pierādīt šo faktu. Toties ir daudz pētījumu, kas pierāda, ka mēs visi runājam plus – mīnuss vienādi.
Atšķirība slēpjas citā: kā un ar ko vīrieši un sievietes runā. Vīrieši biežāk runā par darbu, ar kolēģiem, paziņām, ar draugiem. Mūsu mērķis nav apmaiņa ar emocijām, bet gan apmaiņa ar informāciju, vienas dienas laikā mums ir daudz vairāk dialogu nekā meitenēm, toties tie ir īsāki. Bet rezultātā sanāk, ka diennaktī abu dzimumu pārstāvji aptuveni izrunā vienādu daudzumu vārdu.