Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) intervijā Latvijas Radio stacijai atzina, ka Covid-19 pandēmijas dēļ trūkst kontroles par esošo ierobežojumu ieviešanu, un tas nodrošina arī atbalsta mehānismu tiem, kas zaudējuši ienākumus.
Runājot par premjerministra Krišjāna Kariņa (JV) runu sabiedrībai svētdienas vakarā, ministrs uzsvēra, ka ārkārtas situācijas pagarināšanas nepieciešamība tika apspriesta pirms nedēļas, uzsverot, ka saskaņā ar epidemioloģiskajiem datiem Šī vajadzība ir acīmredzama. Labākais laiks, lai izjustu efektu, ir pagarināt šo laiku par divām nedēļām.
Viņa arī iepriekš minēja, ka, ja situācija ir nestabila, valstij būs nepieciešami stingrāki ierobežojumi. Atbildot uz jautājumu, kādi ir šie ierobežojumi, ministre sacīja, ka vispirms mums vajadzētu meklēt, kā ievērot esošos ierobežojumus.
Viņa minēja, ka iepirkšanās pasākumā “Melnā piektdiena” veikals neciena ikviena iestatījumu zonu un tam nav kontroles. Tā arī aicināja sociālos tīklus pieteikties dažādiem skaistumkopšanas pakalpojumiem, kas pašlaik nav atļauts. Turklāt tas vispār pat netika kontrolēts un visi darīja, ko gribēja.
Viņa teica: “Tas, ko es gribu uzsvērt, ir tas, ka neierobežoti pasākumi diemžēl nespēj sasniegt savus mērķus.” Viņa uzsvēra, ka tajā pašā laikā, lemjot par stingrāku ierobežojumu noteikšanu, ministriem ir jāpierāda, ka viņi ir gatavi būt gatavi un būt klāt valdībai, kā arī uzraudzīt Sabiedrību.
Tajā pašā laikā viņa atzina, ka kontroles tēma tika papildināta ar citu daļu. Viņķele sacīja, ka, piemēram, runājot par skaistumkopšanas ekspertiem, tika veikti ierobežojoši pasākumi, un visa nozare tika aizliegta no 7. novembra, taču cilvēki joprojām nezina, ka to nedrīkst darīt.
“Jau no vasaras katru nedēļu esmu aicinājusi kolēģus valdībā un vērsusi uzmanību, ka pretī ierobežojumam jābūt kompensējošam mehānismam. Cilvēki nepārtiek no gaisa. Jābūt skaidrībai, kā tiks kompensēts viņu ienākumu zudums,” uzsvēra Viņķele, piebilstot, – ja tas netiek darīts, tad darbība notiek pagrīdē un nelegāli.