Jau patreizējā brīdī Latvijā ir aizliegti jebkādi privātie pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, vecvecākiem, draugiem un radiem, vai pasedēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana un visi citi iespējamie veidi, tostarp Lieldienās, kas nedzīvo kopā ir kategoriski aizliegti, tā jau laikus brīdinājusi Veselības Ministrija (VM).
Pašā ministrijā jau uzsvēra, ka pavisam noteikti nav pieļaujama arī tāda situācija, ka piemēram, cilvēks darba dienās dzīvo vienā vietā, kopā ar draugiem vai kolēģiem, bet nedēļas beigās dodas apciemot ģimeni vai draugus, kuri dzīvo pavisam citus. Šāda tipa situācija cilvēkiem ir jāpieņem. Tāpat šiem cilvēkiem skaidri jāzina, kur tieši viņi atrodas un pavada savu laiku, pretējā gadījumā viņi var tik sodīti.
Tāpat vienlaikus pašiem vecākiem kopā ir jāizvērtē visa situācija, vai tas šobrīd ir nepieciešams, ja vecāki ir šķirti un gribētu sanākt kopā svinēties, kas pēc noteikumiem ir aizliegts. Tieši ta vietā var izmantot pavisam citas iespējas, piemēram, sazināties ar video zvana starpniecību. Ministrija un Kariņš jau izteicās, ka īpaši svarīgi no inficēšanās ir pasargāt gados vecus cilvēkus un tos cilvēkus, kuriem ir hroniskas saslimšanas, tieši tāpēc nedrīkst apciemot vecāka gadagājuma cilvēkus.
Vecāki brīvdienās kategoriski nedrīkst sūtīt bērnus uz laukiem pie vecvecākiem, kā arī paši vecvecāki nedrīkst braukt kopā pieskatīt bērnus darba dienās, ja vien visi nedzīvo kopā zem vienas mājsaimniecības. Tāpat Ministrijā norādīts, ka uz ielas kopā var atrasties tikai un vienīgi divi cilvēki, kuri dzīvo kopā. Piemēram, ja divas māmiņas pastaigājas kopā ar bērniem, tad tagad pastaigu laikā viņām būs jāievēro vismaz divu mestru distances attālums.
Tieši tāpat arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) aicinājis Latvijas iedzīcotājus Lieldienas svinēt katram savās mājās, kā arī palūgties gan par valsti, gan par mūsu visu iedzīvotājiem, tā uzzināja aģentūra LETA no Tieslietu ministrijas (TM).
Patreiz ņemot vērā valdības visas piešķirtās pilnvaras, TM īpaši uzsvēris, ka reliģiskajām organizācijām laika periodā no 10. līdz 12. aprīlim un no 17. līdz 19. aprīlim, atkarībā no Lieldienu svinēšanas laika, Lieldienu svētku dievkalpojumu laikā vajadzētu aicināt cilvēkus palikt savās paša mājās un tikai piedalīties svētku dievkalpojumus attālināti, izmantojot internetu, radio vai televīziju.