Zinātnieki apgalvo, ka šobrīd uz planētas zeme izmirst dažādas dzīvnieku un dzīvju būtņu sugas, pie tam tas notiek tempos, ka ir simts reizes ātrāki (tās vēl esot pieticīgas aplēses), nekā tam būtu jābūt. No tā tiek izsecināts, ka uz mūsu planētas ir sākusies pēc kārtas jau sestā dzīvības masu iznīcība. Pirms tam tādas jau bijušas piecas, no kurām slavenākā un visvairāk aprakstītā – dinozauru izmiršana.
Zinātnieki norāda, ka dažādu sugu izmiršana notiek tik strauji, ka neapšaubāmi no tā cietīs arī cilvēki. Vēl vairāk – cilvēki būšot vieni no pirmajiem, kas izzudīs no planētas šīs masu iznīcības laikā. Kā vienu no spilgtākajiem piemēriem esošajai fāzei zinātnieki min medus bišu izzušanu. Visā pasaulē izmirst un pazūd miljoniem medus bišu saimes, kas savukārt apdraud veselu augu ekosistēmu un cilvēku pārtikai svarīgu dažādu augu eksistenci.
Galvenais iemesls šīm straujajām pārmaiņām – paši cilvēki un viņu paradumi. Daba un tās resursi tiek ekspluatēti tiktāl, ka daba vairs nespēj atgūties. Vai ir cerība, ka šo procesu izdosies apturēt? Zinātnieki savā pētījumā norāda, ka cerība ir, tomēr tas prasīs milzīgas pielāgošanās spējas un cilvēces domāšanas veida maiņu.