Ir grūti vienmēr zināt mūsu ikdienas izvēli, piemēram, pērkot ūdens pudeli vai jaunu televizoru, mums pēc laika to nāksies izmest ārā vai nodot, kur šīs nolietotās lietas un preces nodot. Katru dienu cilvēks uz šīs planētas saražot vidēji 1,8 kg atkritumu dienā.
Tas ir par 60% vairāk nekā 1960 gadā, tas ir neiedomājams pieaugums!
Indonēzija, kur vietējie iedzīvotāji ir bez infrastruktūras un atkritumus izmet tieši pie strautiem un lielām upēm- lūk tad arī rezultāts. Cilvēki, kas vienkārši nav spējīgi atturēties no iepirkšanās, tādējādi atkal izveidojot jaunus atkritumus un piesārņojot vidi. Boise – Idaho Bangladeša – šī tad ir tā vieta, kur tiek saražota liela daļa pasaules apģērbu un un neskaitāmas citas preces. Šis vīrietis aizgriezies prom no pretīgās smaks, kas nāk no Dzeltenās upes Ķīnā. Tā ir viena no piesārņotākajām upēm pasaulē. Darvas smilšu ieguves punkts. Kanāda Rūpniecības lauksaimniecība – Spānijā, tā stiepjas desmitiem kilometru garumā, neiedomājami vai ne? Vankūveras Sala – KanādaRiepu izgāztuve – Nevadā. Darvas smiltis un atvērtu šahtu ieguves punktu, kur ir pilns ar dažādām eļļām, kas protams dabai nenāk par labu. Šo vietu ir iespējams redzēt pat no kosmosa. Alberta- Kanāda. Amazones džungļu speciāli izraisītie ugunsgrēki, lai izveidotu piemērotu zemes telpu liellopu ganībām, Brazīlijā. Pasaulē lielākās dimantu raktuves. Krievija.Ziemeļ Austrumu Pols. (Norvēģija) Zemes pieaugošā temperatūra ir būtiski mainījusi ekoloģisko vidi. Ogļu elektrostacija. Apvienotā Karaliste. Šeit bija viens no slavenākajiem rezervuāriem Amerikā, nu šeit vairs nekā nav!
Kernas Naftas Ieguves punkts Kalifornijā (ASV)
Los Andželosa- Kalfiornija. Šī vieta ir slavena ar to, ka šeit mašīnās ir vairāk, nekā paši cilvēki.Deli- Indija. Šeit atkritumu poligoni ir vairāk nekā pašu cilvēku. Kopējais iedzīvotāju skaits Deli kopsummā ir aptuveni 25 miljoni cilvēku.
Mehiko – Meksika. Viena no visvairāk apdzīvotajām pilsētām rietumu puslodē.
Liela daļa elektroierīču atkritumu, no visas pasaules tiek nosūtīti uz Akru, kas atrodas Ganā. Šeit vietējie elektroniku atdala no plastmasas un sadedzina to, kas apkārtējai videi nodara lielu postu, tieši piesārņojot gaisu.