7 Dabiski Un Pavisam Neitrāli Veidi, Kā Pilnībā Mazināt Vēlmi Pēc Nikotīna Devas – Tādējādi Pārtraucot Smēķēt Nekavējoties

Smēķēšana ir ieradums, kas atbildīgs par 90% no visiem plaušu vēža gadījumiem.  Pasaulē tabaku smēķē ap 1.1 miljards cilvēku, un, kā izrādās, puse no viņiem mirst priekšlaicīgi.

Smēķēšanas kaitīgās sekas iestājas tādēļ, ka katru reizi tu ieelpo vairāk kā 7000 dažādu vielu, no kurām liela daļa ir veselībai kaitīgas. Daži uzskatāmi piemēri:
– Arsēns (toksiska, kancerogēna viela)
– Oglekļa monoksīds (kavē skābekļa uzņemšanu šūnās)
– Sīki stikla gabaliņi (rada mikrogriezumus plaušās, lai nikotīns labāk uzsūktos).

Šo vielu ieelpošana būtībā garantē, ka negatīvi tiek ietekmētas plaušas, asinsrites sistēma un sirds, kā arī nikotīns paaugstina kortizolu – stresa hormonu –, kas ilgtermiņā novājina imūnsistēmu.  Smēķēšana var kļūt arī par veicinošu faktoru tādām problēmām kā miega, hormonālās sistēmas, cukura līmeņa asinīs traucējumiem, osteoporozei un pat neauglībai.

Nikotīns izraisa ļoti spēcīgu atkarību, kas pēc iepriekšējās cigaretes nodzēšanas drīz liek aizdegt nākamo, jo smadzenēs izdalās dopamīns, hormons, kas rada patīkamās sajūtas.
Daudzas smēķēšanas negatīvās sekas rodas tādēļ, ka ķermenī kaitīgo vielu ietekmē izsīkst tādi antioksidanti kā C un E vitamīni, beta-karotīns, glutations, ubinokols un alfa-lipoīnskābe, kas savāc brīvos radikāļus un citus oksidantus, kas rodas smēķēšanas laikā.

Tā kā pārtraukt smēķēšanu dažos gadījumos ir pat sarežģītāk nekā heroīnu vai kokaīnu, piedāvāju 7 veidus, kas var atvieglot atbrīvošanos no nikotīna atkarības.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...