1. Ja norīsi arbūza sēkliņu, tad vēderā izaugs arbūzs
Tas ne tikai nenotiks, bet tavs organisms no arbūzu sēkliņas apēšanas tikai iegūs! Diedzētas arbūzu sēklas ir lielisks cinka, kālija un magnija avots, tāpēc droši vari tās pievienot, piemēram, salātiem.
2. Seleriju ēšana dedzina kalorijas
Diemžēl kalorijas, ko tu sadedzini ēdot, nekad nebūs vairāk par tām, ko uzņem ar ēdienu. Taču selerijas grauzt tu vari droši – viens kāts vidēji satur tikai sešas kalorijas!
3. Burkāni gatavošanas laikā zaudē uzturvielas
Patiesība ir tāda, ka burkāni ir noderīgāki vārīti, jo gatavošanas procesā labāk saglabājas antioksidanti un vitamīns A, savukārt svaigi burkāni ātri vien šos labumus zaudē.
4. Šokolāde izraisa izsitumus
Ēdiens ar augstu glikēmisko indeksu (piem., balto miltu izstrādājumi un kartupeļi) tik tiešām var radīt izsitumus, jo izraisa asinīs strauju cukura līmeņa kāpumu. Taču šokolāde (it īpaši tumšā) patiesībā veselību veicina, aizkavējot sirds slimību veidošanos un uzlabojot asinsriti.
5. Sulu kūre attīra organismu
Ja tu tiešām vēlies nedēļu pārtikt tikai un vienīgi no tomātu sulas, uz priekšu, taču neceri, ka tāpēc kļūsi «tīrāka»! Organisms attīra sevi ik dienas pats, un viss, kas tev ir jādara – jādod tam pēc iespējas vairāk dabīgas pārtikas. Sulu kūres ir ne tikai dārgas, bet tām mēdz būt visai baisi blakusefekti, jo šāds uzturs nesatur visas organismam nepieciešamās barības vielas un vitamīnus.
6. Piecu sekunžu likums
Saskaņā ar pētījumu, kas veikts Klemsonas Universitātē, uz zemes nokritis ēdiens salmonelozes baktērijas uzņem jau pāris sekunžu laikā, it īpaši no flīzēm un koka