Nogurums
Ja ir novērojams pastāvīgs un nepārejošs nogurums, tas var liecināt par smagu organisma saslimšanu. It īpaši, ja to papildina citas veselības problēmas, piemēram, asiņaini izdalījumi. Dodieties pie ārsta, lai tas, veicot analīzes un izmeklējumus, varētu noteikt precīzu diagnozi.
Svara zudums
Ne vienmēr neizskaidrojams svara zudums var nozīmēt ļaunāko – vēzi. Tas var liecināt arī par vairogdziedzera problēmām vai pastiprinātu stresu dzīvē. Dažos gadījumos tas var liecināt arī par ļaundabīgu audzēju. Tomēr labāk vērsties pie ārsta, lai tas nosaka precīzu iemeslu svara zudumam un kā tikt ar to galā.
Sāpes
Ja piedzīvojat hroniskas sāpes, kādas agrāk nav bijušas, tad tas var liecināt par nopietnu saslimšanu, piemēram, vēzi. Smadzeņu vai kaulu vēzim hroniskas sāpes ir ierasts simptoms. Līdz ar to, ja piedzīvojat ilgstošas sāpes vai arī pēkšņas sāpes, kādas agrāk neesat piedzīvojusi un tās atkārtojas, labāk pēc iespējas ātrāk vērsties pie ārsta, kas var noskaidrot šo sāpju cēloni.
Drudzis
Drudzis, kas ir ilgstošs un nepārejošs, var liecināt par asins vēzi. Līdz ar to pēc iespējas ātrāk jāvēršas pie ārsta, lai tas noskaidrotu drudža cēloni un varētu palīdzēt ar to tikt galā.
Grēmas
Pastiprināta alkohola lietošana, stress vai pārēšanās var izraisīt nopietnas grēmas. Ja šī problēma tiek novērota, vēlams uz nedēļu vai divām mainīt uzturu un skatīties, vai tas palīdzēs.
Klepus
Klepus ir viens no biežākajiem, taču arī vismazāko uzmanību guvušajiem, simptomiem. Ir daudz un dažādi iemesli klepum, tomēr, ja klepus ir ilgstošs, tas var liecināt par nopietnām veselības problēmām. Ja klepus laikā ir jūtams izteikts elpas trūkums vai sāpes, tad tas ir īpaši nopietni. Tāpat pastiprinātu uzmanību klepum jāpievērš arī smēķētājiem, jo viņiem ir statistiski lielāka iespēja saslimt ar krūts vēzi.
Limfmezglu izmaiņas
Limfmezgli ir pupas izmēra dziedzeri, kas atrodas dažādās ķermeņa vietās. Biežākās izmaiņas limfmezgliem var nozīmēt infekciju un organisma iekaisumu. Tomēr, ja limfmezgli ir piepampuši ilgāku laika posmu, tad vēlams vērsties pie ārsta, lūdzot padziļinātu pārbaudi. Šāda pazīme var liecināt par limfomu vai leikēmiju.
Ādas izmaiņas
Ādas vēža raksturīgākās pazīmes ir dažādu krāsu, formu vai izmēru dzimumzīmītes, kas maina savu izskatu. Ja novērojat ko līdzīgu, labāk vērsties pie ārsta pēc iespējas ātrāk.
Krūšu izmaiņas
Krūšu izskatu un sajūtas būtu regulāri jāpārbauda, lai savlaicīgi var pamanīt izmaiņas, piemēram, ādas iegrimšanu, izdalījumus, cietākus apgabalus, krūtsgalu izmaiņas, apsārtumu vai ādas krāsas maiņu.
Mutes izmaiņas
Ja esat smēķētāja, pievērsiet uzmanību, vai mutē vai uz lūpām nav sarkani vai balti plankumi – tie var liecināt par mutes vēzi.
Problēmas ar norīšanu
Ja jums ilgstoši un atkārtoti ir problēmas ar rīšanu, kā arī to pavada svara zudums vai vemšana, nepieciešams vērsties pie ārsta. Šādas pazīmes var liecināt par rīkles vai kuņģa vēzi.
Asiņošana starp menstruācijām
Sievietēm ir novērojama asiņošana pirms menopauzes, kas nav daļa no menstruācijām. Tomēr, ja bieži novērojama neizskaidrojama asiņošana, tad vēlams vērsties pie ārsta, lai pārbaudītos pret gļotādas vēzi.
Vēdera uzpūšanās
Hroniska vēdera uzpūšanās var norādīt uz olnīcu vēzi, ja uzpūšanos pavada arī citas pazīmes, piemēram, asiņošana vai svara zudums. Pēc iespējas ātrāk dodieties pie ārsta un veiciet nepieciešamās veselības pārbaudes.
Asinis urīnā vai izkārnījumos
Ja jums vairāk nekā vienu reizi ir asiņošana tur, kur nekad nevajadzētu būt asiņošanai, noteikti pārbaudieties pie ārsta. Bieži vien ir citi iemesli asiņošanai, piemēram, urīnceļu infekcijas, hemoroīdi un citas kaites, taču tas var būt simptoms arī vairākiem vēža veidiem.
Izmaiņas urinēšanā
Ja novērojat izmaiņas, salīdzinot ar savu ierasto urinēšanas pieredzi, tad vērsieties pie ārsta. Vīriešiem šāds vēzis ir biežāk novērojams nekā sievietēm, bet labāk pārbaudīties drošības labad.