4 Mazas porcijas.
Mazu porciju pasniegšana ir daļa no japāņu kultūras. Porcijas izskatās lielākas, ja tās izvieto uz mazāka šķīvja, taču tiek uzņemts mazāk ēdiena, tiek uzņemts mazāk kaloriju, un tas ļauj zaudēt svaru.Kad runa ir par svara vērošanu, svarīgāk ir nevis tas, ko ēd, bet gan tas, cik liela ir porcija.
Daži vienkāršākie ēdiena pasniegšanas principi Japānā:
Nepiepildi šķīvi līdz malām.
Nepasniedz milzīgas porcijas.
Svaigs ir labākais.
Ēdienam jābūt garnētam, un katra ēdienkartē esošā maltīte jāpasniedz tā, lai parādītu tās dabīgo burvību.
5. Staigāšana ir rituāls.
Japānā gan sievietes, gan vīrieši daudz staigā. Staigāšana ļauj saglabāt formu un izskatīties slaidam. Tā ne tikai palīdz zaudēt svaru, bet arī uzlabo kardiovaskulāro veselību, garastāvokli un palielina enerģiju, kā arī atbrīvo no stresa.
Lielākā iedzīvotāju daļa Japānā ir izvietota pilsētā un pārvietojas ar vilcienu un metro. Tas nozīmē, ka viņiem nepieciešams pārvietoties uz staciju ar kājām vai velosipēdu.
Pat bērni uz skolu dodas ar kājām. Taču, arī velosipēdi Japānā ir ļoti populāri, un arī braukšana ar velosipēdu labvēlīgi ietekmē cilvēka veselību.
6. Līdzi ņemamās maltītes ir liels Nē.
Japānā katru maltīti uzskata par brīdi, kad atjaunot savu organismu, un līdzi ņemamās maltītes tur nav cieņā. Tas tiek uzskatīts par nepieklājīgu žestu, un ieturēt maltīti, esot ceļā, Japānā nav pieņemami. Tāpēc, ceļojot uz Japānu, cilvēkus, kas ēd, ejot pa ielu vai braucot sabiedriskajā transportā, redzēsi reti.
Ja esi Japānā, ieturot maltīti, ievēro šīs lietas: neskaties televīziju, nestrādā. Svarīga japāņu virtuves kultūras sastāvdaļa ir arī ēdiena tīrīgums un pasniegšana. Atšķirībā amerikāņu paraduma ēst ātrāk, tādējādi nejūtot, kad ir pietiekami, un izraisot pārēšanos, japāņi maltītes ietur lēnām, ēdot lēnāk, kuņģim būs vieglāk pārstrādāt ēdienu un „pateikt”, ka tas ir pilns. Lielu lomu tajā, cik daudz un ātri tiek apēsts ēdiens, spēlē arī irbuļi.
7. Veselīgi ēdiena pagatavošanas veidi.
Japāņu virtuvē izmanto ne tikai veselīgus produktus, bet arī to veselīgas pagatavošanas metodes.
Japānā dominē vārīti, svaigi un grillēti ēdieni, kas nodrošina mazāku eļļas izmantošanu maltītēs. Šīs pagatavošanas metodes saglabā produktos to garšu un vērtīgās uzturvielas.
Cepti ēdieni Japānā ir retums. Ja tas tiek pasniegts, piemēram, tempura, tas tiek pasniegts nelielā daudzumā kā piedeva citam ēdienam.
8. Cīņas mākslu praktizēšana.
Japānā gan vīriešu, gan sieviešu vidū populāras ir dažāda veida cīņas mākslas. Tādas cīņu mākslas kā karate, džudo, aikido un citas uztur japāņu sieviešu veselību un uzlabo to fizisko sagatavotību.
Lielākā daļa cīņas mākslu uzlabo kardiovaskulāro veselību un izturību, palīdz audzēt muskuļu spēku un to elastīgumu, kā arī palīdz zaudēt svaru un palēlina tā augšanu.
2013. gadā izstrādātā pilotpētījumā atklāts, ka cīņas mākslas uzlabo ķermeņa uzbūvi, stiprina kaulu uzbūvi un novērš to drupšanu un samazina iekausumu rašanos sievietēm, kas sirgst ar lieko svaru vai pirmsmenopauzes aptaukošanos.
9. Karsto avotu vannas.
Japānā populārās karsto avotu vannas var paildzināt dzīves ilgumu. Vietējie karstos avotos sauc par „onsen”. Kā jau vulkāniski aktīvai valstij, Japānai karsto avotu ir pietiekami daudz.
Tām piemīt dziedinošs spēks un, pateicoties ūdens temperatūrai un minerālu sastāvam, magnijam, kalcijam, silīcijam un niacīnam, arī labvēlīga ietekme uz veselību. Izbaudot karsto avotu vannu, Jūsu āda uzsūc minerālus, kā arī paaugstinās cilvēka hidrostatiskais spiediens. Pateicoties tam, uzlabojas asins cirkulācija un skābekļa aprite organismā, kas, savukārt, labvēlīgi ietekmē visu organismu. Tas pat mazina stresu un nodrošina veselīgu miegu, kas ir labi arī ādas veselībai.
10.Veselīgi deserti.
Saldie ēdieni gan nav neatņemama japāņu virtuves sastāvdaļa, jo Japānā sievietes saldos ēdienus ēd reti, un tas arī ir iemesls, kāpēc viņas ir tik slaidas.
Japānā cilvēki uzturā vairāk lieto svaigus augļus nekā saldinātus desertus. Cukurs ASV ir viens no galvenajiem aptaukošanās iemesliem. Atšķirībā no ASV, kur saldie ēdieni satur daudz cukura, miltu un citas neveselīgas sastāvdaļas, Japānā tie tiek gatavoti no veselīgām sastāvdaļām tādām kā saldie kartupeļi, griķu milti un svaigi augļi. Taču, ja Japānā tomēr pasniedz rietumu saldos ēdienus, tie tiek pasniegti mazās porcijās.